banner92

banner93

banner94
01 Haziran 2020 Pazartesi

TURİZM'DE BU YIL %70'LİK BİR KÜÇÜLME OLABİLİR

İSLAM EN GÜZEL BATI’DA YAŞANIYOR

22 Mayıs 2020, 13:40
İSLAM EN GÜZEL BATI’DA YAŞANIYOR

Türkiye, özellikle başkanlık sistemi ile otoriter ülkeler arasında yerini tescilleyerek, demokrasisi ve hukuku ile güven vermeyen, özgür olmayan ülkeler arasına girdi.

Koronavirüs ile tüm dünyada olduğu gibi mücadele veren ve özellikle nüfusunun genç olması avantajı ile bu süreçte diğer Avrupa ülkelerine oranla daha iyi bir görünüm de olan Türkiye’nin, normalleşme planını uygularken Koronavirüs kadar önemli sorunları da bu süreçte tekrar tartışılmaya başlanmıştır.

Ekonomik krizin derinleştiği ülkede kişi başına düşen milli gelir 8.500 dolara gerilemiştir. Her alanda derinleşen sorunlar insanlarda gelecek konusunda ciddi bir karamsarlık oluştururken, Batı ülkelerinde yaşamak ise geleceği orda görmekle örtüşüyor.

İslam Türkiye’de değil, Batı’da daha iyi yaşanıyor.

 

Gençler dışında gelecek görüyor

 

Türkiye’de politika artık vatandaşa umut vermiyor. SODEV'in araştırma verilerine göre, Türkiye’de gençlerin %62,5’i eğer imkan olsa yurtdışına yerleşip orada yaşamak istediğini belirtiyor. İktidar partisine oy veren gençlerin neredeyse yarısı eğer imkanı olsaydı yurtdışında yaşamak istediğini ifade ediyor. Bu oran muhalefet partilerinde daha fazla yükseliyor.Rapora göre, yetenekli bir gencin başarılı olacağı ve mutlaka bir yere geleceğine ilişkin inanç gençler arasında ancak %20,7 oranında.

 Ülkede siyasetin yanlışlıklarını geldiğimiz noktayı artık siz düşünün...

Siyasal İslam’ın yönettiği Türkiye’de kendi parti seçmeninin bile yurt dışında yaşamak istemesi bu ülkedeki sorunlardan ve bunun böyle gelip böyle gideceğine olan inancın yüksek olmasından kaynaklıdır. Nüfusunun %9’luk bir oranı yurt dışında ve Batı ülkelerinde yaşayan Türkiye, nüfusa oranla dış göç vermede dünyada 1. sıradadır. Batı ülkelerinde yaşama arzusu sadece Türkiye toplumunda değil, tüm İslam coğrafyasında yaygın olan bir düşüncedir.

 

İslam coğrafyası öz eleştiri yapmalı

Ortadoğu demokrasi, hukuk, insan hakları gibi konularda geri kalmıştır. Laiklik, demokrasi ve hukuk içinde toplumun barış içinde yaşama şansı ne yazık ki yok. Siyasetçiler kendi kafalarında oluşturdukları bir toplumu yaratma eğilimi içerisine giriyor ve halkta bu popülist söylemin peşinden gidiyor ve işler sarpa sardığında yanlışlar fark ediliyor...

Böylesine trajik bir durum Türkiye’de de mevcut. Türkiye tarihinde darbe dönemlerini aratmayan bir durumla karşı karşıyayız ve bu süreç demokrasi ile inşa edildi yani oylara göre bunu Türk Halkı tercih etti.

Tüm bunlardan sonra Avrupa’da yaşamak istenmesini anlamak güç...

Siyasal İslamcılara ülkesinde Kopenhag Kriterlerini yerine getirmelerini, ondan sonra Avrupa’ya gitmeye de gerek kalmayacağını söylemek isterim.

Gelin hep beraber demokrasiye, hukuka, basın özgürlüğüne saygı gösterelim. Türkiye evrensel kurallara uygun hareket etmesi gereken bir ülkedir.

 

YURT DIŞI TÜRKLER OY KULLANMASIN

 
Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın bu ülkedeki siyasete yön verme hakkı yok. Türkiye’den daha iyi bir yaşam için ayrılan bu insanların Türkiye’nin geleceği ile ilgili oy kullanma hakkı hiç yaşamadıkları bir ülkeye rol biçmesi ve söz hakkı sahibi olması haksız.

Almanya’da SDP’ye oy veren bir seçmenin Türkiye’de AKP’ye oy vermesi bunun net bir şekilde ortaya koyar.

Adrese dayalı olmalı ve Türkiye toplumu içinde yaşamayan, tatile gelen yurt dışı Türkler oy kullanmamalıdır.

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
    SAYFALAR
    ARŞİV